top of page
  • Zdjęcie autoraJakub Stolarski

Żubry zamieszkały w MBudget

Zaktualizowano: 30 sie 2023


Ikona z aplikacji MBudget służąca do logowania

Mija kolejny miesiąc i właśnie udało nam się dokonać kolejnego dużego wydania nowej wersji aplikacji. Najważniejszą zmianą jest pełna obsługa banku PEKAO. Wszystkie funkcjonalności działają zarówno dla PKO jak i PEKAO.


Logo rozpoznanego banku PKO w apce MBudget

Z ciekawych poprawek została dodane rozpoznawanie kont po numerze banku a nie po danych wysyłanych z banków. Dzięki

Poprawnie rozpoznany bank w aplikacji MBudget

temu transakcje, które nie posiadają informacji BIC/SWIFT są prawidłowo rozpoznawane w aplikacji. W kolejnych wersjach aplikacji będą dodawane nowe banki. A przelewy prawidłowo rozpoznawane. W tej chwili jedynie PEKAO i PKO działa prawidłowo.


W poprzednim artykule napisałem o problemach z reklamami AdMob. Po miesiącu testowania, zasięgania informacji u kolegów okazało się, że wszystko działa prawidłowo, tylko nie ma reklam. Aplikacja ma prawdopodobnie za mało pobrań i nie ma reklam do wyświetlenia.

Z ciekawostek analitycznych w pełni nareszcie działa firebase. Co pozwala poprawiać błędy aplikacji. Szczególnie opcje debugowania są bardzo pomocne.

Screen z połączonymi urządzeniami
Dane o sesjach użytkownikówScreen z Ad Mob

Niestety jako model businessowy reklamy na aktualnym poziomie popularności aplikacji są kompletnie niedochodowe. Zobaczymy jak będzie się wszystko zmieniało wraz ze wzrostem popularności aplikacji oraz użytkowników. Firebase też kiepsko sobie radzi z rozpoznawanie użytkowników lub nie wiem jeszcze jak to poprawić. Gdyż każda instalacja na urządzeniu testowym to nowy użytkownik, wg Firebase. Przy dużej skali odbiorców pewnie nie ma to znaczenia. W tej chwili całkowicie zaburza to statystyke i dane.


Z dodatkowych zmian zostały dodane informacje o zaplanowanych płatnościach. Informacje o koncie są domyślnie ukryte oraz miejca gdzie nie załadowały się reklamy będą ukryte w kolejnej wersji aplikacji.

Detale transakcji w MBudget

W najbliższym tygodniu zaczynamy też pracę nad Santanderem :) Czas na kawę! A przynajmniej tak mi się kojarzy to logo.

Logo banku Santander

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Otwarta bankowość a bezpieczeństwo

Open banking to praktyka bankowa, która umożliwia dostawcom usług finansowych trzeciej strony dostęp do danych bankowych i finansowych konsumentów za pośrednictwem interfejsów programowania aplikacji

Comments


bottom of page