top of page
  • Zdjęcie autoraJakub Stolarski

Popijając kawę poskromiliśmy lwa

Zaktualizowano: 30 sie 2023


Logo banku ING

Mija miesiąc od czasu mojego ostatniego wpisu. W planach mieliśmy pracę nad integracją z bankiem Santander. Jak niestety ze względów technicznych nie udało nam się szybko i sprawnie zintegrować z bankiem, którego logo kojarzy mi się z filiżanką kawy. Dużo więcej sukcesów mieliśmy z API ING.

Logo banku mBank

Kolejnym dużym bankiem z jakim udało nam się zintegrować w ostatnim miesiącu było API mBank. Ten bank okazał się prawdziwym wyzwaniem. Api banku stara się podążać zgodnie ze standardami REST a nie koniecznie ze standardami Polish API jeżeli chodzi o zapytania, dodatkowo nie udostępnia SWAGGER/YAML czy schematu API w innym formacie. Strona jest świetnie udokumentowana i w dodatku udostępnia w pełni działającego klienta Postman co pozwala przyspieszyć integrację, niemniej to pierwszy duży bank z którym się zintegrowaliśmy i implementuje Polish API 3.0 w swojej odmianie REST.


Screen z aplikacji MBudget z listą banków
Screen z aplikacji MBudget z listą banków

Z Bankami ING, oraz mBank bardzo fajnie przebiegała współpraca i bardzo szybko przebiegła integracja. Nie wiem czy ktokolwiek to przeczyta ale bardzo chciałbym podziękować zespołom technicznym za pomoc i profesjonalne wsparcie.


Historia transakcji bankowy pokazana w aplikacji MBudget
Lista transakcji bankowych w aplikacji MBudget

Logo przedstawia środowisko developerskie Santander

W grudniu czeka nas dużo wyzwań. Planujemy dokończyć integrację z Santanderem. To piąty co do wielkości bank pod względem aktywnych użytkowników bankowości internetowej. Z około 1,7 mln aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej. Bardzo mi zależy aby móc świadczyć usługi dla tych użytkowników. W dodatku sam mam w tym banku konta więc, nie mogę się doczekać aż zacznie działać.


Z dużych komercyjnych banków pozostał nam Allior, BNP Paribas oraz Credit Agricole. Powoli zaczynamy pracę nad integracją. Kto wie, może jak z Santanderem będą problemy szybciej wdrożymy inne banki.

Logo biblioteki Polly

Z technicznych usprawnień mam nadzieję, że uda nam się wdrożyć "Azure Front Door". W Warszawie jest punkt dostępowy/graniczny oraz dodać polityki "polly" aby serwisy były bardziej wytrwałe. Zauważyłem, że aplikacja przy średnim internecie słabiutko sobie radzi z logowaniem i pobieraniem tokenów Azure b2c przez co często się zawiesza. Jest to strasznie kiepskie doświadczenie. Zupełnie inaczej wszystko działa gdzie jest stałe łącze. Mam nadzieje, że powyższe rozwiązania pomogą rozwiązać problem z logowaniem czy szybkim i poprawnym wyświetlaniem danych.

Z małych rzeczy, które chcemy dodać w grudniu jest też dodanie rozpoznawania transakcji BLIK. W sumie sama implementacja powinna być prosta, nie wiem natomiast jeszcze wygląda możliwość wykorzystania logo przez otwartą bankowość w aplikacji ... czy przypadkiem nie jest tylko dla PIS (Payment Initiation Service) :)

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Otwarta bankowość a bezpieczeństwo

Open banking to praktyka bankowa, która umożliwia dostawcom usług finansowych trzeciej strony dostęp do danych bankowych i finansowych konsumentów za pośrednictwem interfejsów programowania aplikacji

Comentários


bottom of page